بیرانوندبه چه معناست

 

 

 

بیرون     (beron  )  بیرانوند به معنای مرد دلیر وشجاع

فرزندان او  :

١- دشینو 

dashayno دشینان  به معنایفرمانروای دشت

٢-آلاینو   

  alaynoآلاینان به معنای فرمانروای کوهستان

  

 

 

 

تاریچه ای از قوم آریایی:

سرزمینی به نام سیبری

  

 

سیبری سرزمینی در روسیه که در زما ن های قدیم بسیار خوش آب و هوا بود واقوام اریایی در انجا زندگی می کردندکه به دلیل تغیرات اب و هوایی و کاهش دما وبه وجود آمدن سرمای شدید اقوام آریایی در  دسته های مختلفی به طرف سرزمین های دیگ در جنوب کوچ نمودند.که عمدتا در  طرف سرزمینهای زیرسکنی گزیدند: 

 1-ایران

2-هندوستان

3-اروپا

 

درحدود ده هزار سال پیش در (سرزمین سیبری )منطقه ای در  کشور روسیه به دلایلی گروهی ازآریاییان به طرف جنوب (ایران)کوچ نموده ودر سلسله کوههای زاگرس سکنی گزیدند که به کاسیت ها  معروف می باشند. کاسیت ها قومی متمدن بودند که اختراعاتی نیز به جامعه بشری تقدیم کردند.

 

 

کاسیان  منطقه ای در خرم آباد ،بخش چغلوندی می باشد که محل سکونت کاسیت ها بوده است.

در حدود  پنج هزار سال پیش دوبار از سرز مین سیبری شاخه ای دیگر از آریاییان به طرف جنوب (ایران) کوچ نموده که به آنان  قوم ماد می گفتند.این قوم تشکیل دولت داده و  شهر هگمتانه (همدان) را پایتخت خود قراردادند.که برمناطق زیادی فرمانروایی می کردند.

بعد از گذشت سالهای شاخه هایی دیگر از قوم اریا از طرف شمال شرقی وارد ایران شدند که پارسها وپارتها نامیده می شدند.

 

/ 1 نظر / 82 بازدید
مهسا

سلام www.SareVaght.com  لینک وبلاگم رو توی این سایته گذاشتم خیلی جالبه توهم کدش رو کپی کن تو قالب وبلاگت تا لینکت بره تو سایت , مخصوص وبلاگهاست تبلیغ کاملا رایگان وبلاگهاست . کدش هم میتونی از این آدرسش بگیری http://sarevaght.com/web/add.html/?CODE